Wyjście do Centrum Edukacji Medialnej

W 10.05.2024 klasy: 4a i 4b wybrały się do Centrum Edukacji Medialnej, miejsca nauki o mediach. Ośrodek został powołany przez Polskie Radio Kielce. Uczniowie poznali historię mediów i dowiedzieli się jaki zmieniały się na przełomie lat. Dzieci zobaczyły wystawę, na której znajdowały się używane kilkanaście lat temu narzędzia do nagrywania i montażu. W nowoczesnym studiu odwiedzający sprawdzali się jako spiker wiadomości lub prezenter pogody. Uczniowie obejrzeli strefę fake newsów, gdzie dowiedzieli się jak tworzy się komunikaty dezinformujące i jak można bronić się przed takimi informacjami. Zrozumieli jak ważna jest wiedza, nauczyli się łączyć naukę z zabawą. Na koniec wycieczki uczniowie wybrali się pod pomnik Stanisława Staszica znajdujący się przy Politechnice Świętokrzyskiej.

M. Gębska-Lisowska

I. Młynarczyk-Halicka