Z wizytą u weterynarza

„Gdy Ci zwierzę zachoruje

wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki…”

31.01.2024 roku klasa I a wybrała się do gabinetu weterynaryjnego przy ulicy Dębowej. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny, dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza.
Lekarz weterynarii, Pani Marta Majewska, opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadali o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem.

Klasa I a pięknie dziękuje Pani Marcie za to ciekawe spotkanie!

Małgorzata Wojciechowska