W drodze na niezwykłe spotkanie

Uczniowie klas trzecich przygotowują się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Na początku roku szkolnego dzieci razem ze swoimi rodzicami, na ręce księdza proboszcza Karola Zegana złożyły Deklaracje Komunijne w parafii Świętego Józefa Robotnika. Od tego czasu systematycznie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych prowadzonych przez ks. Wojciecha Piątkowskiego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
            Duchową formację mogą pogłębiać nie tylko na szkolnej katechezie, ale także podczas wyjazdów autokarowych. Wspólnie z członkami swoich rodzin dzieci odwiedziły Sanktuarium na Świętym Krzyżu, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze czy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.
            Przeżywały także ważne komunijne wydarzenia takie jak: poświęcenie tornistrów, poświęcenie medalików i modlitewników, poświęcenie różańców. Dziewczynki i chłopcy mogli także przymierzyć liturgiczne alby i uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Dzieci biorą udział w konkursach organizowanych przez Parafię św. Józefa. Tosia Bandura z klasy 3a zdobyła pierwsze miejsce w różańcowym konkursie plastycznym.
Trzecioklasistom i ich rodzicom życzymy wytrwałości w drodze na niezwykłe spotkanie z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie oraz w Sakramencie Pokuty!

s. Faustyna Monika Czajkowska