XXIII Dzień Papieski i liczni Wolontariusze!

W niedzielę, 15 października br. przeżywaliśmy w Polsce, XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”

Jak co roku, co stało się już żywą tradycją, w ramach  zbiórki do puszek na stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży, stanowiącej „Żywy Pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II i dziedzictwa jakie nam pozostawił, nie mogło zabraknąć w tym dniu, młodzieży, tak drogiej jego papieskiemu sercu, która z wielką radością, rozprowadzała przed wejściami kościoła św. Józefa Robotnika w Kielcach, „kremówki papieskie” jako cegiełki towarzyszące zbiórce do puszek.

Młodzież tą reprezentowała ogromną grupa Wolontariuszy, przeważająca większość z naszej SP nr 1, jak również zV LO im. ks. Piotra Ściegiennego i Zespołu Szkół Informatycznych z terenu par. św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Nasi wolontariusze z „Jedynki” (40 osób) włączyli się z wielkim zaangażowaniem, nie tylko w niedzielę, w sam Dzień Papieski 2023, ale także w kilkudniową organizację tego dnia, zakupy i przygotowanie sal do przyjęcia 2750 kremówek, ich spakowania w jednorazowe opakowania po jednej lub dwie kremówki, przygotowanie 23 puszek do zbiórki, a wielu z nich pomagało również przy końcowym sprzątaniu.

Udało się zebrać do puszek na stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży podczas Dnia Papieskiego 2023, w par. św. Józefa Robotnika, dzięki naszym Wspaniałym Wolontariuszom i Wolontariuszkom, dość wielką sumę pieniędzy, bo aż 15 440 złotych i 10 euro.

Dziękujemy każdemu z Wolontariuszy i każdej z Wolontariuszek za ich poświęcony wolny czas w organizację i w sam Dzień Papieski 2023 (a pogoda w Dniu Papieskim nas nie rozpieszczała, temperatura była dość niska, trochę też padało).

Dziękujemy Wszystkim Parafianom i spotkanym ludziom o dobrym sercu dla młodzieży za ich ofiarną hojność! BÓG ZAPŁAĆ Wszyskim!

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,  ks. Konrad Walerczak,

p. Marzena z Wolontariuszami z V LO, p. Monika z Wolontariuszami z ZSI