Światowy Dzień Profilaktyki Zdrowia Psychicznego

Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym!
10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego!

Każdy człowiek powinien dbać o swoje zdrowie psychiczne. Zdrowie psychiczne ma zasadnicze znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia i jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Kiedy czujemy się dobrze pod względem psychicznym, możemy wydajnie pracować, uczyć się, cieszyć się czasem wolnym i angażować się w działania na rzecz naszych społeczności.

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego dlatego też w Naszej Szkole zostały rozdane ulotki o tematyce profilaktyki zdrowia psychicznego. Uczniowie dowiedzieli się czym jest zdrowie psychiczne, jak nalezy o nie dbać i kiedy oraz do kogo (w szkole oraz poza nia) mogą zgłosić się o pomoc! Poznali również ważne numery telefonów takie jak – 116-111 (Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży).
Na forum szkoły zawisła również gazetka przygotowana przez panią pedagog oraz panią psycholog, która przykuwała uwagę zainteresowanych.

Temat ten jest niezwykle ważny, ponieważ z problemami zdrowia psychicznego boryka się coraz więcej młodzieży, a nawet dzieci. Jeden na siedmiu nastolatków na całym świecie doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym. Warto nauczyć się, jak dbać o higienę zdrowia psychicznego, jak pomóc sobie w momentach kryzysowych, dowiedzieć się, co pogarsza stan naszego zdrowia psychicznego, a co mu służy.

Dla bardziej zainteresowanych tematyką, serdecznie polecam rozmowę między psycholożką panią Joanną Gutral, założycielką portalu psychoedukacyjnego Zdrowa Głowa i kampanii społecznej „Mam Terapeutę z panią dr Agnieszka Mościcka-Teske – psycholożką, psychoterapeutką Gestalt, interwentką kryzysowa w sprawach o mobbing i molestowanie, wykładowczynią Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, które szerzej przedstawią problematykę profilaktyki zdrowia psychicznego i odpowiedzą na wiele bardzo ważnych pytań.

Link do rozmowy –→ https://www.youtube.com/watch?v=Twl_4jUCuRw

Psycholog szkolny