Spotkanie i małe szkolenie w RCW w Kielcach

Nowi Wolontariusze z klasy siódmej, jako zarazem Przedstawiciele,  Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka” wraz z ich Opiekunem udali się z wizytą do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu (RCW) w Kielcach, na krótkie spotkanie połączone z małym szkoleniem naszych Wolontariuszy.

Koordynatorzy RCW bardzo serdecznie nas przyjęli, dzieląc się pasją wolontariatu, która stała się ich stylem życia. Pokazali różne możliwości zaangażowania w wolontariat, począwszy od małych akcji wolontariackich, aż po międzynarodowe projekty wolontariackie, z wymianą wolontariuszy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności z przeróżną tematyką pomocy.

Nasi Wolontariusze aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele konkretnych pytań do Koordynatorów RCW w Kielcach.

Owocem naszej wizyty stało się zaproszenie Przedstawicieli RCW w najbliższym czasie do naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka” na przeprowadzenie dla większej liczby Wolontariuszy interaktywnego szkolenia wolontariackiego.

Ks. Konrad Walerczak,

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”