Dyniowa Planeta

W dniu 01.10.2023 klasy 3a i 3b udały się na wycieczkę do Dyniowej Planety w Kielcach na ul. Piekoszowskiej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ciekawostek na temat uprawy dyń, a następnie oglądali przeróżne dyniowe okazy. Wyjątkową atrakcją okazał się ogród z dyniowymi aranżacjami i panoramą Kielc na górce pod lasem. Dyniowa Planeta to wyjątkowy plener fotograficzny, gdzie dzieci mogły zrobić ciekawe zdjęcia. Następnie wszyscy udali się do sklepiku z pysznymi, ekologicznymi warzywami. Znajdowały się tam dynie w różnych kolorach, zarówno jadalne, jak i ozdobne. Są one sadzone ręcznie, pielone i układane. Mają mnóstwo witamin i minerałów. Pogoda dopisała, wszyscy pełni wrażeń, szczęśliwi i zadowoleni wrócili z wycieczki.

M. Okopień

A. Pustuła