„Kolega – Koledze”- zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Libanu i Syrii

Zapraszamy całą społeczność naszej Szkoły do czynnego zaangażowania w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Libanu i Syrii. Jest to akcja charytatywna ogólnopolska, zainspirowana przez Caritas Polska i podjęta przez Caritas Kielce, do której chcemy się włączyć jako nasza szkoła, uczniowie, koledzy i koleżanki z Polski, z Kielc  –  dla kolegów i koleżanek z Bliskiego Wschodu, z Libanu i z Syrii.

Co możemy przynieś?

Możemy klasowo lub indywidualnie przygotować „gotowy plecak” lub przynieść konkretne przybory potrzebne do nauki w szkole (długopisy, ołówki, kredki, farbki, linijki, korektory, strugaczki, nożyczki, zeszyty, bloki, bibułę, piórniki, teczki na prace… itp.).

Mogą być nowe przybory lub te, które mamy w nadmiarze, w zapasie, a którymi będziemy się chcieli podzielić z tymi, kolegami i koleżankami z Libanu i Syrii, którym jest o wiele trudniej niż nam w Polsce.

Gdzie to wszystko przynosimy i komu to zgłaszamy?

Do pudełka przy wejściu głównym do szkoły, informując o przyniesieniu przyborów szkolnych p. Agnieszce Rycombel, czy p. Agnieszce Buczek, pracującym w naszej świetlicy szkolnej.

Zbiórka trwa do 13 października włącznie!

Wszystkie zebrane przybory szkolne, zebrane w szkole, z pomocą naszych Wolontariuszy przewieziemy do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu  w Kielcach, gdzie po zakończeniu zbiórki w całym naszym mieście, nasze dynamiczne Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka” będzie miało zadanie segregacji i przygotowanie gotowych, docelowych paczek do przesłania ich później do Libanu i Syrii.

Dziękujemy z góry, Wszystkim za przepiękne, jak zwykle zaangażowanie!

ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel, p. Agnieszka Buczek,

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,