Uczniowie klas pierwszych w Olejarni na Ponidziu

Uczniowie klas 1a, 1b, i 1c wzięli udział w wycieczce szkolnej do Olejarni w Mikułowicach. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach m.in. zapoznali się z wyglądem zabytkowych maszyn olejarskich, spróbowali własnych sił w młóceniu cepem, tłoczyli olej na zimno, mieli okazję zasmakować całej gamy wytwarzanych w olejarni miodów naturalnych i olejów np. rydzowego, z pestek dyni, lnianego, słonecznikowego, rzepakowegoi wiele innych.Uwieńczeniem pobytu w Olejarni było ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ponidzia i wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach. Uczniowie zwiedzili Nidarium, Wieżę Widokową i stacyjkę kolejki wąskotorowej.

To był wspaniały dzień!

Wychowawcy klas