Laboratoria przyszłości na lekcji języka niemieckiego w klasie 1A

Na zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka niemieckiego (Koło z języka niemieckiego prowadzone przy współpracy z Goethe-Institut, projekt „Deutsch Plus”) uczniowie klasy 1A poznali nowe słownictwo podczas zabawy Rurkami 3D „Montino” zakupionymi w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Za pomocą rurek można budować różne konstrukcje. Uczniowie, podzieleni na grupy, wykazali się kreatywnością i pomysłowością, a to, co zbudowali, nazywali po niemiecku. Tym sposobem, podczas świetnej zabawy, uczniowie poznali wyrazy takie jak: die Schaukel (huśtawka), das Haus (dom), das Karussell (karuzela), der Regenschirm (parasol), die Garage (garaż), die Terrasse (taras).

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Katarzyna Sikora – Gorzelańczyk – nauczyciel języka niemieckiego