MegaMisja – zadanie 3

Zadanie 3. było dla dzieci dużym wyzwaniem. Musiały pomóc Kubie i Julce schwytać niesfornego Psotnika ,,sięgając” do pokładu własnej wiedzy i wykorzystać wiadomości zdobyte w trakcie realizacji dwu poprzednich zadań. Pamiętając o ograniczonym zaufaniu do źródeł informacji, bezbłędnie zweryfikowały zdania dzieląc je na prawdziwe i fałszywe. Uznały, że nauczyciel, książki (encyklopedie, podręczniki) i rodzice są dla nich najbardziej wiarygodnymi źródłami informacji. Nie zapomniały jednak, że każdą wiadomość należy porównać z informacją z innego źródła. Żeby ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące diety jeża, dzieci obejrzały film przyrodniczy z serii ,,Julek i zwierzęta”. Zapewniamy, że nie było w nim mowy o żadnym jabłku. Jeż przyznał, że jeśli głód go przyciśnie, to ostatecznie może się skusić na jagodę, ale na jabłko – w życiu!

Barbara Sobota