„Misje z Pasją”

CERTYFIKAT dla naszej szkoły

Celem Ogólnopolskiego projektu – „Misje z Pasją” jest wychowanie do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, kształtowanie postaw ukierunkowanych naprawdę, dobro i piękno, kształtowanie postawy tolerancji i szacunku dla innych kultur i narodów a także pogłębienie wiedzy o życiu na placówkach misyjnych, rozwijanie w uczniach wrażliwości na potrzeby dzieci w najuboższych krajach świata, motywowanie społeczności szkoły do podejmowania różnorodnych inicjatyw, rozwijanie kreatywności, twórczości i wrażliwości artystycznej uczniów.

W realizację Projektu włączyli się wychowawcy klas pierwszych, drugich i trzecich wraz ze swoimi zespołami klasowymi. Koordynatorką Projektu była s. Faustyna Czajkowska.

Przyjęte cele realizowaliśmy podejmując szereg inicjatyw i akcji misyjnych takich jak:

• zbiórka charytatywna „Okulary dla Afryki”
  • „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”
  • wystawa prac plastycznych o Afryce

Realizacja Projektu była możliwa dzięki ogromnej życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz dzięki wsparciu Rodziców najmłodszych uczniów z klas I- III. Wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego dobra i osiągnięcia sukcesu w postaci CERTYFIKATU dla szkoły składamy serdeczne podziękowania! Bóg zapłać!

s. Faustyna Czajkowska oraz Wychowawcy klas I-III