POLSKO – UKRAIŃSKIE ABC

W środę 17.05. uczniowie klasy 4a obejrzeli ciekawą prezentację pod tytułem „Polsko – Ukraińskie ABC- czyli podobieństwa i różnice pomiędzy oboma krajami”, zaś uczniowie klasy 2c obejrzeli krótki film edukacyjny. W ramach zajęć projektowych dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat tego co łączy, np. podobny krajobraz, duma narodowa, folklor, gościnność, a także co dzieli naród polski i ukraiński, np. różne alfabety, języki, religie, czy nawet czas obowiązujący na ich terenie.

Znajomość i zrozumienie naszych różnic oraz szacunek dla nich zachęca do poszukiwania tego, co jednoczy nasze narody. A to jest klucz do nawiązania przyjaznych i produktywnych relacji, bo to brak informacji prowadzi do powstawania stereotypów, które stają się przeszkodą w porozumiewaniu się i współpracy.

Otwórzmy więc nasze umysły na nowe możliwości i poznajmy się bez uprzedzeń.

Klaudia Gola – opiekun projektu

Agnieszka Siwek