Dzień Dobra – 22 IV 2023 – Podziękowanie za dobro, nie tylko Wolontariuszom!

Z okazji Dnia Dobra (22 IV 2023), w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka”, chcielibyśmy bardzo podziękować naszej społeczności szkolnej na wszelakie dobre, zrealizowane i zaplanowane inicjatywy integracyjne, społeczne i kulturalne, zarówno na terenie naszej Szkoły, jak i poza nią.

Dobro to również stała troska o dobre imię naszej Szkoły, o dobre relacje między nauczycielami i uczniami, o dobre relacje grona pedagogicznego z gronem rodziców i opiekunów, o dobre relacje koleżeńskie, czy wręcz przyjacielskie. Dobro to dobre, kulturalne zachowanie, to dobre maniery jak „savoir vivre”, to dobre słowo o drugim, nie tylko w jego obecności, to dobre słowo o dyrekcji, o nauczycielach, o pracownikach szkoły, o rodzicach i uczniach.

Dobro to pomoc drugiemu człowiekowi, szczególnie w potrzebie. Takiego dobra uczymy się między innymi w ramach wolontariatu, w naszej Szkole i poza nią.

Dzień Dobra to dzień, w którym uświadamiamy sobie, że można i warto być dobrym dla innych na co dzień i to bezinteresownie, choć dobro i tak wraca!

Podziękujmy sobie nawzajem za każde prawdziwe, choćby najmilsze dobro jakie doświadczamy od innych i okazujemy je innym, ale też przeprośmy się nawzajem i przebaczmy, jeśli tego dobra nie było lub było go za mało, że je zaniedbaliśmy.

Dobro jest wyzwaniem na każdy dzień!

Dobro jest w nas i może być wokół nas!

#DobraJestWięcej

Warto być na co dzień, dobrym człowiekiem, przyjacielem, kolegą, koleżanką pracownikiem, nauczycielem, uczniem, rodzicem, dzieckiem i oczywiście wolontariuszem, wolontariuszką!

A najlepsze dobro, dopiero przed nami!

Więcej na temat Dnia Dobra możemy znaleźć na stronie: https://dziendobra.pl/

ks. Konrad Walerczak,