„Młody ekolog to ja!” – zajęcia w klasach IIIb i IIIc prowadzone przez pracownika Straży Miejskiej

13 kwietnia 2023 r. uczniowie klas IIIb i IIIc  uczestniczyli w zajęciach „Młody ekolog to ja!”. Prowadzone one były przez specjalistkę patrolu szkolnego Straży Miejskiej w ramach realizacji programu profilaktycznego „Na Straży Bezpieczeństwa”.

Celem spotkania było rozwijanie postaw proekologicznych uczniów, kształtowanie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat oszczędzania energii i wody, segregacji śmieci i innych odpadów oraz sposobów dbania  o czyste powietrze.

Specjalistka patrolu szkolnego Straży Miejskiej przypomniała także najważniejsze numery alarmowe, które powinien znać każdy uczeń.

To były interesujące i pouczające zajęcia.

Wychowawcy klas i specjaliści:

Ewa Nowak

Klaudia Gola