Konkurs edukacyjno – informacyjny „Nasza Droga Do Czystego Środowiska”.

Kolejne trzecie zadanie do realizacji w konkursie edukacyjno – informacyjnym zorganizowanym przez Urząd Miasta Kielce pod hasłem: „NASZA DROGA DO CZYSTEGO ŚRODOWISKA” (kategoria wiekowa: klasy 4-6) polegało na uczestnictwie uczniów w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez instytucję zajmującą się ochroną środowiska naturalnego.

Dzieci z klasy 6b wraz z nauczycielem biologii panią Krystyną Banasik udali się na warsztaty przyrodnicze do Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. W trakcie zajęć uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat parków narodowych i krajobrazowych poprzez rozwiązywanie krzyżówek i quizów oraz rozpoznawali gatunki drzew układając puzzle. Dodatkowo zwiedzili ośrodek edukacji leśnej, gdzie oglądali wystawę dotyczącą gospodarki leśnej i zagrożeń dla lasu. Jednak najwięcej radości przysporzyło uczniom podpatrywanie na żywo jeża „Tuptusia” oraz skocznych wiewiórek pospolitych.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii