#Szkoła Pamięta

Kolejny rok społeczność naszej szkoły zaangażowała się w ogólnopolską akcję Szkoła Pamięta.

Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasi uczniowie odwiedzając miejsca pamięci: Pomnik Armii Krajowej, Pomnik Katyński, Skwer Harcerski im. Szarych Szeregów oraz paląc znicze na grobach Stefana Artwińskiego, Wojciecha Szczepaniaka i kieleckich westerplatczyków wspominali osoby oraz wydarzenia ważne dla regionu świętokrzyskiego. Pamiętaliśmy również o osobach bliskich naszej szkole – wieloletniej nauczycielce języka polskiego p. Emilii Janyst-Klupy.

W naszej szkole odbył się szereg zajęć związanych z tą akcją m.in. :
– Przypomnienie o Polakach, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę i sposobów oddawania im hołdu. Zbudowanie mapy myśli z hasłem – Zaduszki.

– W klasach młodszych zajęcia plastyczne poświęcone upamiętnianiu osób zmarłych i świąt zadusznych.

– W klasach szóstych przeprowadzenie zajęć na temat Aleksandry Piłsudskiej-bojowniczki niepodległości.

– W klasach ósmych przeprowadzenie zajęć na temat Witolda Pileckiego -ochotnika do Austwitz.

#SzkołaPamięta

Jedynka Pamięta!