#Szkoła Pamięta

Zarówno klasy starsze, jak i delegacja młodszych uczniów ze świetlicy – włączyły się w akcję #Szkoła pamięta”. Było to wyjście upamiętniające żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny w czasie II wojny światowej spoczywających na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach , jak również zapalenie zniczy na symbolicznych grobach bohaterów kieleckiej ziemi, takich jak: Hubal, czy pierwszy prezydent Kielc Stefan Artwiński , ofiary zbrodni zamordowani w Katyniu, Ostaszkowie, Charkowie przez Sowietów. Wycieczka o charakterze upamiętniającym historię i krzewiąca patriotyczną pamięć o bohaterach odbyła się z udziałem kl.6a i wychowanków świetlicy szkolnej, której opiekunami byli nauczyciele: ks. Dariusz Węgrzyn i Anna Borowska.

Na jednym z grobów widniał napis ,,Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie” będący cytatem z ,,Dziadów” Adama Mickiewicza. Napis ten zapada w serce i przypomina nam o obowiązkach naszego pokolenia, aby zawsze czcić tych co polegli za Ojczyznę.

Anna Borowska

Ks.Dariusz Węgrzyn