Program Kinoszkoła

W bieżącym roku szkolnym w związku z realizacją kierunku polityki oświatowej dotyczącego kształtowania postaw i wychowanie do wartości SP nr 1 uczestniczyła w Interdyscyplinarnym  Programie Edukacji Medialnej KinoSzkoła    w Kinie Moskwa. To nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów. Projekt uwzględnia wymagania zawarte w podstawie programowej, stanowi atrakcyjną formę realizacji celów edukacyjnych, profilaktycznych oraz wychowawczych. Proponowane w ramach programu zajęcia dają szanse odbiorcom na poszerzenie wiedzy i umiejętności, mogą również pomóc w kształtowaniu ich postaw etycznych i społecznych.

W ramach uczestnictwa w programie klasy 4-6 obejrzały film pt. ,,Oskar i Pani Róża” oraz ,,Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima”. Przed każdą      z projekcji dzieci uczestniczyły w warsztatach – „Co jest w życiu ważne? O wartościach.” oraz „Młodzi odkrywcy, czyli jak korzystać z wiedzy na wakacjach?”. Na podstawie scenariuszy przygotowanych przez autorów projektu nauczyciele przeprowadzali lekcje wychowawcze dotyczące problematyki poruszanej w filmach.

Beata Smagór

Dorota Broniś