Europejski Tydzień Sportu (#BeActive)

Europejski Tydzień Sportu to impreza dla wszystkich i to niezależnie od umiejętności. Ważne są  tylko chęci. Pokazujemy, że nie ma złego wieku żeby uprawiać sport oraz że zawsze w różnych formach można kontynuować swoją przygodę ze sportem. To nie musi być sport wyczynowy, ale ten powszechny.

W dniach od 26 do 30 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzone są zajęcia o tematyce sportowej dla uczniów klas IV – VIII. Dla najmłodszych rozegrane zostały igrzyska prowadzone w formie gier i zabaw. Wszystko prowadzone było w formie lekcji „super WF”, pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli wf-u.

Wspólne ćwiczenia w dobrej atmosferze pomagają w rozwijaniu umiejętności społecznych takich jak empatia i umiejętności rozwiązywania przez człowieka zadań ruchowych. Podnoszą też samoocenę. Ćwicząc poznajesz nowych ludzi i poszerzasz swoje grono znajomych.

Harmonogram wydarzeń związanych ze sportem z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu:

23 września

• turniej piłki siatkowej dla klas 6

26 września

• turniej piłki siatkowej dla klas 8

27 września

• turniej gier i zabaw dla klas 4

28 września

• spotkanie i wykład z pielęgniarka szkolną : „ Urazy i okoliczności w sporcie ”dla klas 7

28 września

• turniej „Dwa Ognie” dla klas 5