Dzień Świętego Patryka  w świetlicy SP1

Dzień Świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Był on misjonarzem i biskupem krzewiącym wiarę chrześcijańską. Według różnych legend, św. Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił od plagi węży. Dlatego na obrazach jest często przedstawiany jako mnich, przydeptujący stopą węża.

Dzień św. Patryka obchodzony jest nie tylko w Irlandii, ale również w wielu innych krajach na całym świecie, dlatego podczas zajęć w świetlicy została przybliżona dzieciom postać Św. Patryka. Uczniowie wykonali piękne prace związane z tym świętem, wraz z wolontariuszką Konstantine z Grecji, która gości w naszej szkolę dzięki uzyskanemu Znaku Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności.

Organizatorzy:
p. Paulina Kondracka – nauczyciel j.angielskiego