III finał Konkursu „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”

11.02.2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach odbył się finał III edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Miło nam, że konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok, w konkursie bierze udział coraz więcej uczestników – w tej edycji z 15 kieleckich przedszkoli. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymuje dyplom, medal oraz upominki, a zwycięzcy – puchary.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji. Finał poprowadziły: Dyrektor SP 1 Żaneta Szczepaniak oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Marta Okopień.

Szanowne Jury, a jednocześnie sponsorzy wszystkich nagród w konkursie to:

• Pani Beata Szczepanek – Rzecznik Prasowy oraz Pani Marzena Nosek ze Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
  • Pani Justyna Lichosik – Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego
  • Prof. Artur Maciąg – prorektor do spraw studenckich i dydaktycznych Politechniki Świętokrzyskiej
  • Pani Agnieszka Duda – Dyrektor Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej
  • Pani Kamila Nowak – z Kieleckiej Straży Miejskiej
  • Wydawnictwo MAC S.A.
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

Patronat medialny:

• Echo Dnia
  • Radio Kielce

Podczas obrad Jury, komisja wyłoniła 11 prac konkursowych, wyróżniających się: jakością wykonania, oryginalnością i pomysłowością oraz estetyką wykonanych prac.

Decyzją Jury wyróżnienia w konkursie otrzymali:

• Maksym Karbowniak z Niepublicznego Przedszkola o Profilu Angielskim „Baby Home” w Kielcach
  • Szymon Kwiatek z Niepublicznego Przedszkola „Radosna Kraina” w Kielcach
  • Alicja Misiak z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 8 w Kielcach
  • Jagoda Sałek z Przedszkola Samorządowego nr 18 w Kielcach
  • Jakub Ludwicki z Przedszkola Samorządowego nr 23 w Kielcach
  • Michał Bochnak z Przedszkola Samorządowego nr 33 w Kielcach
  • Franciszek Gadawski z Przedszkola Samorządowego nr 34 w Kielcach
  • Alan Smelcerz z Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach

III miejsce
Tymoteusz Martynowicz z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 27 w Kielcach

Karol Pauksztełło z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kielcach

Anna Wolniarska z Przedszkola Samorządowego nr 33 w Kielcach

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim dzieciom i ich opiekunom.

Dziękujemy szanownemu jury za zaangażowanie, wsparcie oraz za pomoc w organizacji III Edycji Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu w przyszłym roku szkolnym.

W układzie choreograficznym pod tytułem „The Machine” wystąpiły uczennice z SP 1 „Małe Formy Artystyczne”, opiekunowie: pani Marta Więckowska i Ewa Nowak

Przygotowanie wideorelacji – Pani Marta Więckowska i Emilia Orkisz

Organizatorzy: