Zajęcia logopedyczne i korekcyjno-kompensacyjne – projekt „Nowoczesna Edukacja w Jedynce”

Uczniowie uczestniczący w zajęciach logopedycznych w ramach projektu „Nowoczesna Edukacja w Jedynce” usprawniają motorykę aparatu artykulacyjnego (warg, języka, podniebienia miękkiego); kształtują słuch fonematyczny, którego sprawne funkcjonowanie pozwala na rozróżnianie poszczególnych głosek; ćwiczą prawidłowy oddech oraz jego długość i siłę; utrwalają poprawną wymowę zaburzonych głosek w sylabach, wyrazach (na początku, w środku i na końcu), zdaniach, wierszach i w mowie spontanicznej; trenują czytanie i pisanie ze słuchu.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych doskonalą percepcję wzrokową i słuchową, pamięć, spostrzegawczość, wzbogacają słownictwo oraz utrwalają zasady ortograficzne.

Wszystkie te umiejętności odgrywają ważną rolę w procesie uczenia się – rozwijaniu kompetencji kluczowych.

Kinga Kozieł
Beata Smagór