OLIMPIADA GEOGRAFICZNA – MAMY TO !!!

Nie mogliśmy się doczekać wyników, ale już są 🙂

Uczeń naszej szkoły, a dokładniej klasy 8B – Cezary Kromer zakwalifikował się do 2 etapu Olimpiady Geograficznej.

Jest to konkurs przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych, ale MY, w drodze wyjątku, mogliśmy do niego przystąpić.

Jego praca pt. RADOSTOWA – JEDNA Z WIZYTÓWEK GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH, zdobyła aż 84 pkt na 100 (9 miejsce z 28 w województwie świętokrzyskim).

Celem Olimpiady Geograficznej jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, wykrywanie i rozwijanie uzdolnień, pobudzanie do twórczego myślenia i podnoszenie poziomu wiedzy geograficznej uczniów.

Olimpiada służy też zapewnieniu dopływu odpowiednich, lepiej przygotowanych do studiów kandydatów do szkół wyższych oraz wyłanianiu reprezentacji Polski na zawody Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej.

ZAWODY II STOPNIA – OKRĘGOWE odbędą się:

Trzymajmy wszyscy kciuki za Czarka, aby godnie reprezentował naszą szkołę!!!

nauczyciel geografii

Ewa Waleniak

Protokół wyników zawodów II stopnia XLVIII Olimpiady Geograficznej w roku szkolnym 2021/2022 dostępny pod linkiem: