„Warsztaty edukacyjne Ekodzieciaki – edukacja od najmłodszych lat” klasy 6a i 6c

Dnia 10 maja 2017 roku uczniowie klas: 6a i 6c wraz z wychowawcami panią Anną Mazur i panią Krystyną Banasik brali udział
w warsztatach edukacyjnych w ramach projektu pt. „Warsztaty edukacyjne Ekodzieciaki – edukacja od najmłodszych lat ”, które były zorganizowane w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym „Leonardo Da Vinci”.

Uczniowie brali  udział w cyklu trzech warsztatów:

„Recykling – to się opłaca”

„Ciepło-cieplej – dlaczego klimat się zmienia?”

„Gleba – żywiciel przyrody”

Dzieci miały możliwość przeprowadzenia wielu ciekawych eksperymentów oraz poszerzenia swojej wiedzę z zakresu tematyki przyrodniczo – ekologicznej. Ciekawym elementem zajęć było wykonywanie wiatromierzy, deszczomierzy oraz karmników.
W ramach udziału w projekcie, uczniowie mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę znajdującą się w  Centrum Nauki oraz poczęstować się zdrową przekąską i napojem.

Krystyna Banasik

Anna Mazur