„Bezpieczne Kielce ze Strażą Miejską”

Koordynatorzy do spraw profilaktyki Straży Miejskiej w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczne Kielce ze Strażą Miejską” przeprowadzili już w formie stacjonarnej zajęcia dla uczniów klas I-III naszej szkoły. Dzieci brały udział w zajęciach wspólnie ze swoimi wychowawcami.

Klasy Ib i Ic uczestniczyły w zajęciach „Bezpieczna droga do szkoły ze Strażą Miejską”. Dzieci poznały specyfikę pracy strażnika oraz charakterystykę ubioru i wyposażenia. Uzyskały informacje na temat bezpiecznego poruszania się pieszego po drodze.

Klasy Ia, IIa, IIb i IIIb brały udział w spotkaniu „Wiem, jak zachować się wobec osoby obcej”, gdzie zostały zaznajomione z zasadami bezpiecznego zachowania się w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Klasa IIIa uczestniczyła w spotkaniu „Co wisi w powietrzu?”, kształtującym u dzieci postawy proekologiczne.

Na wszystkich zajęciach poruszona została także tematyka bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa podczas zbliżających wakacji.

To były pouczające zajęcia, a uczniowie wykazali się aktywnością i zainteresowaniem podejmowaną tematyką.

Pedagog szkolny – Beata Smagór