Wielkie Serce „JEDYNKI” dla Hospicjum w Kielcach

Po włączeniu się w całoroczną Kampanię POLA NADZIEI 2020/2021 rozpoczynamy kolejną szlachetną inicjatywę naszej Szkoły, mianowicie bezterminową współpracę z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu w ramach eko-akcji „ODKRĘĆ marnowanie – NAKRĘĆ pomaganie”.

Inicjatywa ta zachęca do działania mającego na celu kształtowania w nas postawy ekologicznej i miłosierdzia względem innych.

Chodzi w niej o zbierania plastikowych nakrętek do Wielkiego Serca, które otrzymaliśmy w darze w Dzień Dziecka 1 czerwca 2021 r., dzięki życzliwości ks. Jana Iłczyka, Proboszcza parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Zbierając nakrętki wspomagamy Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach!

„Dołącz do nas i stań się Ekologiem Miłosierdzia. Świat i ludzie chorzy potrzebują naszego wsparcia! Każdy z nas korzysta z wielu butelek czy kartonów. Zamykane są one plastikowymi nakrętkami, które łatwo poddać recyklingowi. Zachęcamy do wyrobienia nawyku ich zbierania. Dzięki każdej odłożonej nakrętce na świecie będzie kilka cm3 mniej odpadów. Zebrane tworzywo zostanie sprzedane do ponownego użycia, a z uzyskanych pieniędzy wsparcie otrzyma Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. Za 80 kg nakrętek można kupić stolik do łóżka chorego, za 400 kg – materac przeciwodleżynowy, za 2,5 tony – elektryczne łóżko rehabilitacyjne. Każda nakrętka to konkretna pomoc: nie czekaj, zbieraj – przekazuj – pomagaj! ?” – (zobacz więcej: #OdkręćNakręć – facebook)

Swoje podziękowania kierujemy wobec Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzyny Wrzosek i jej Taty, za fachowe, bezpieczne umocowanie naszego „Wielkiego Serca” przed budynkiem szkolnym.

Mamy mocną nadzieję, że nasze Wielkie Serce dla Hospicjum nigdy nie będzie puste i często będzie się przepełniać ❤️❤️❤️ (…)!

„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy”. – św. Matka Teresa z Kalkuty

Parafrazując wyżej zamieszczony cytat, można powiedzieć:

„To, co robimy, zbierając nakrętkę za nakrętką, wydaję się ziarenkiem na górze potrzeb, ludzi chorych, potrzebujących, czy umierających. Jednak gdyby tego ziarenka nie było, góra miłości byłaby o nie uboższa”.

W imieniu wszystkich chorych, cierpiących, podopiecznych kieleckiego Hospicjum bardzo wszystkim dziękujemy za wszelkie dobro i pomoc, za każdą nakrętkę na wagę miłości! BÓG ZAPŁAĆ!

ks. Konrad Walerczak
ks. Michał Segiet