KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Zapraszam uczniów klas IV-VI do udziału w szkolnym „ KONKURSIE  WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH”, który odbędzie się dnia 18.05.21r. (wtorek) o godzinie 10:50.

– Uczniowie wyrażający chęć uczestnictwa w konkursie otrzymają materiały, które pomogą

w trakcie przygotowań do konkursu.

Cele konkursu:

– poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych;

– zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych;

– kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec dziedzictwa kulturowego innych narodów.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs ma jeden etap i będzie on przeprowadzony w formie testu.
  2. Test składa się  z różnego rodzaju zadań: test wyboru, odpowiedzi na pytania, uzupełnianie zdań  itp.
  3.  Czas trwania konkursu to 40 minut.
  4.  Zadania konkursowe dotyczą ogólnej wiedzy o Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Kanadzie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii (historia tych krajów, ich kultura, zwyczaje, geografia i święta).
  5. Wyniki konkursu zostaną podane do 30.05.21r.

Organizator konkursu : Anna Bucka

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie