Zdrowe żywienie w szkole – Szkoła Promująca Zdrowie

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku biorą udział w programie „Program dla szkół” finansowanym ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego.Jego celem jest propagowanie i kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych. Polega on na dostarczaniu uczniom klas I-VI owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Oprócz otrzymania komponentu mlecznego i komponentu owocowo-warzywnego, uczniowie uczestniczą także w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw pozbawionych soli, cukru lub substancji słodzących.

Zespół d.s. promocji zdrowia

Krystyna Banasik