POLA NADZIEI 2020/2021 z „JEDYNKĄ” – część II Sadzenie żonkili przed głównym wejściem do budynku szkoły przy drzewku i pomniku św. Jana Pawła II

Druga akcja pierwszego etapu kampanii POLA NADZIEI  odbyła się 19 października b.r, przed głównym wejściem do budynku naszej Szkoły. Nie mogło w niej zabraknąć, oprócz radosnych wolontariuszy, rzecz jasna, Dyrekcji naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach. Pani  Dyrektor Żaneta Szczepaniak i Pani V-ce Dyrektor Elżbieta Wójcik, z młodzieńczym zapałem „Radosnych Ogrodniczek”, w żółtych koszulkach kampanii POLA NADZIEI, wraz z księdzem Konradem Walerczakiem, nauczycielem religii, dały przykład młodych uczniom, że naprawdę warto, również przez taką akcję promować i szanować każde ludzkie życie, szczególnie seniorów, osób terminalnie chorych, które przebywają w hospicjum i liczą na każdy gest życzliwości od nas, ludzi zdrowych.

Szczególnie zaczynamy to na nowo doceniać, w tym trudnym czasie trwającej epidemii Covid 19. Wszyscy potrzebujemy wiele zdrowia,
ale i jeszcze więcej nadziei. Dzieci i młodzież zawsze będą żywą nadzieją dla starszych i umierających. W naszej Szkole nadzieja zawieść nie może
i nie zawiedzie!

Przed wejściem do szkoły, przy drzewku i pomniku św. Jana Pawła II, nawet z maseczkami na twarzach, udało się nam zasadzić 60 cebulek żonkila! Gratulacje!

Ciąg dalszy kampanii POLA NADZIEI przed nami! I nie przeszkodzi nam w tym, trudny czas epidemiczny.

Miejmy wszyscy nadzieję na lepsze jutro!

Razem młodzi i starsi, zdrowi i chorzy, żyjący i umierający, nie tylko wszystko przetrwamy, ale godnie to przeżyjemy!

Z podziękowaniem dla Dyrekcji Szkoły za czynny udział w kampanii

POLA NADZIEI 2020/2021,

z modlitwą i nadzieją w JEZUSIE

– Ks. Konrad Walerczak