FINAŁ KONKURSU „POSZUKIWACZE CZYSTEGO POWIETRZA – SMOG”

W środę 23 września br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się gala finałowa konkursu „Poszukiwacze czystego powietrza – SMOG”. Celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych oraz zachęcenie mieszkańców miasta do powzięcia zdecydowanych kroków w trosce o czyste powietrze oraz walkę ze zjawiskiem smogu.

W trakcie Finału wręczono nagrody rzeczowe uczestnikom w trzech kategoriach konkursowych: projekt kolorowanki, komiks edukacyjny oraz tekst liryczny. Nagrody
w postaci roślin zielonych powędrowały także do wszystkich – 19 placówek edukacyjnych, których podopieczni wzięli udział w zmaganiach konkursowych.

W konkursie wzięło udział blisko 200 uczestników, w tym uczniowie wraz z członkami rodzin oraz mieszkańcy miasta Kielce. Fakt ten cieszy, bowiem pokazuje, iż także pełnoletni mieszkańcy zauważają problem zanieczyszczenia powietrza w mieście oraz pragną przeciwdziałać temu zjawisku.

Naszą szkołę reprezentowała Olga Starodub z kl.6b, która pod opieką mamy wzięła udział  w uroczystym wręczeniu dyplomu i nagrody. Olga zajęła II miejsce w kategorii: projekt kolorowanki. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że wśród nagrodzonych był przedstawień Szkoły Podstawowej nr 1.

Gala finałowa wobec istniejącego zagrożenia wirusem SARS –CoV II odbyła się w pełnym reżimie sanitarnym.

Iwona Młynarczyk-Halicka

Wych. kl. 6b