Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole.
24 września 2020 r. uczniowie klasy 1c złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej oraz pasowani na bilardzistę.
Uroczystość pasowania uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Żaneta Szczepaniak, Wiceprezydent Miasta Kielce Marcin Różycki, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Piotr Kisiel, Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski, Mistrz Świata w trikach bilardowych Bogdan Wołkowski oraz rodzice uczniów klasy pierwszej.

Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, uczniowie weszli przy dźwiękach poloneza. Po przywitaniu gości, rozpoczęła się część artystyczna. Pokaz swoich umiejętności dał 6-krotny mistrz świata w trikach snookerowych – Bogdan Wołkowski. Zachwytom dzieci nie było końca. Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Z wyciągniętymi przed siebie palcami prawych dłoni, uczniowie ślubowali bycie dobrym i sumiennym uczniem, szanującym pracowników szkoły i kolegów. Uczniowie przyrzekli również, że będą najlepszymi bilardzistami. Przyrzeczenie bilardowe odbyło się w języku angielskim. Po przyrzeczeniu, nastąpiło oficjalne pasowanie kijem bilardowym, wręczenie dyplomów oraz upominków.

Zakończenie uroczystości nastąpiło przy słodkim poczęstunku, jakim był tort z logo klasy.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność.

Karolina Skalska-Łosin
Łukasz Kurek