ZASADY ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

• Zwrotów książek mogą dokonać osoby zdrowe, które w ciągu 14 dni nie miały kontaktu z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie.
  • Osoby przynoszące książki do zwrotu powinny mieć rękawiczki oraz maseczkę zakrywającą nos i usta.
  • Bibliotekarz podczas wykonywania swoich obowiązków powinien nosić rękawiczki, maseczkę lub przyłbicę.
  • Należy zachować bezpieczną odległość 2 metrów od drugiej osoby.
  • Przyjmowanie zwrotów podręczników odbywać się będzie wg ustalonego harmonogramu.
  • We wskazanym w harmonogramie terminie w drzwiach szkoły przyjmowani będą tylko uczniowie/rodzice uczniów wyznaczonej klasy. Kolejność uczniów z poszczególnej klasy wyznacza wychowawca.
  • Uczniowie/rodzice odkładają podręczniki na wyznaczone przez bibliotekarza miejsce.
  • Bibliotekarz weryfikuje, czy zwracane podręczniki składają się na komplet otrzymany przez ucznia we wrześniu.
  • Książki poddawane są kwarantannie, po jej upływie bibliotekarz dokonuje oględzin podręczników w celu dokonania oceny ich stanu.
  • W przypadku stwierdzenia zniszczenia lub nieoddania podręcznika rodzice ucznia są zobowiązani do odkupienia podręcznika, o czym rodzic zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą dziennika elektronicznego.
  • Dołączona do podręcznika płyta CD stanowi jego integralną część i należy ją zwrócić wraz z podręcznikiem; zagubienie lub uszkodzenie (porysowanie, zgniecenie lub połamanie) płyty CD skutkuje koniecznością odkupienia całego podręcznika.

HARMONOGRAM ODBIORU PODRĘCZNIKÓW