NA MIĘDZYNARODOWYM FORUM…

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować, że Bianka Beń, uczennica klasy   7 c, została laureatką Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży,, Twórcza Polska i Polonia’’, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Ustce. Patronat nad Konkursem objęli:  Stowarzyszenie,, Wspólnota Polska’’, Starosta Słupski, Burmistrz Miasta Ustka , a w  jury, któremu przewodniczył dr hab. prof. A. P.  – Tadeusz  Sucharski, zasiadali profesjonaliści, będący autorytetami  w dziedzinie literatury i języka. Wśród 330  prac napisanych prozą, nadesłanych nawet z USA i Litwy, dostrzeżono piękną baśń pt.:,, Dwa światy Bogumiły’’, autorstwa Bianki. Utwór jest magicznie urokliwy i niezwykle bogaty językowo, nienaganny pod względem zastosowanej formy, niepowtarzalny… Sławi urodę Gór Świętokrzyskich, niemal pachnie polskimi kwiatami i ziołami, których nazwy- tak licznie – przytacza Bianka, a poprzez imię bohaterki i miejsce akcji nawiązuje do naszych słowiańskich korzeni. Pragnę przypomnieć, że do tej pory w bieżącym roku szkolnym Bianka została już podwójną laureatką w  prestiżowych konkursach  : III Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego oraz w wojewódzkiej edycji Konkursu VII Dyktando Niepodległościowe,, Po polsku o historii’’ dla uczniów klas: VII – VIII.                                                                                                                Gratulacje!

Nauczycielka języka polskiego

Renata Petrus