Biblioteka szkolna poleca!

Tym razem polecamy Wam odrobinę sensacji i historii. Książka pt. „Ada i tajemnica Galla Anonima”, autorstwa Grażyny Bąkiewicz, opowiada o przygodach dziewczynki, która potrafi przenosić się w czasie. Ada trafia do skryptorium, w którym kronikarz Gall Anonim właśnie spisuje dzieje Polski. Jak się okazuje, nie jest to łatwa sprawa. Niektórym osobom zależy na „innym” przedstawieniu naszej historii. Ada musi stać się przebiegłym detektywem, aby powstrzymać fatalny bieg zdarzeń. Czy jej się to uda i czy Gall Anonim pisał prawdę? Sięgnijcie do książki i przekonajcie się sami. W serii „A to historia!” znajdziecie też inne ciekawe książki, np. „Sześć palców Warneńczyka”, „Ada strażniczka skarbu”.
Kto nie zdąży dotrzeć do tej książki przed wakacjami, będzie mógł znaleźć ją w szkolnej bibliotece po wakacjach. Zostanie ona zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wasze bibliotekarki.