Klasa 2B gości dietetyka

Dnia 05.03.2020r. w klasie 2B odbyły się zajęcia z dietetykiem dotyczące zdrowego odżywiania. Pani Katarzyna Sławska – mama naszego ucznia, przedstawiła oraz omówiła na czym polega piramida zdrowego żywienia i jak ważny w życiu każdego człowieka jest styl życia dzieci i dorosłych – konieczność uprawiania sportu. Tłumaczyła uczniom jak bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia jest cukier oraz pod jakimi postaciami kryje się on w różnych produktach spożywczych, o jego wpływie na nasz układ pokarmowy. Wskazywała, iż cukier zawierają również owoce, ale nie należy z nich rezygnować, a urozmaicać. Pani Kasia kładła nacisk na to, aby dzieci próbowały kosztować różnych produktów mniej lub bardziej smacznych ze względu na kryjące się w nich witaminy i minerały. Uczniowie wspólnie z prowadzącą próbowali odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto pilnować pór spożywanych przez nas posiłków. Rozmowa dotyczyła także konieczności sprawdzania informacji dotyczących składu produktów dostępnych na rynku. Uczniowie zapamiętali słowa prowadzącej, że „aby mieć silny organizm w walce z wirusami, ważne jest to, aby się zdrowo odżywiać. Na koniec p. Sławska poczęstowała dzieci własnoręcznie upieczonymi bardzo zdrowymi ciasteczkami (bez cukru). Każdy uczeń otrzymał dodatkowo breloczek. Uczniowie wraz z naszym Gościem chętnie pozowali do zdjęcia pamiątkowego.

Marta Okopień