Finał konkursu „Budowanie przez kodowanie z Jedynką”

20 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach odbyła się I edycja Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Ekologicznego „Budowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni przestrzennej, rozwijanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia, wprowadzenie młodego człowieka w cyfrowy świat związany z kodowaniem i programowaniem, a jednocześnie podniesienie świadomości ekologicznej dzieci.
W pierwszym etapie konkursu zadaniem 6-letnich uczestników było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką robota w formie przestrzennej  z użyciem materiałów ekologicznych podlegających recyklingowi.
W finałowym etapie najmłodsi rozwiązywali karty pracy zawierające zadania z kodowania oraz wspólnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach również związanych z kodowaniem.

Członkami Jury i jednocześnie sponsorami wszystkich nagród w naszym konkursie byli:
pani Justyna Lichosik – Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego,
pan Janusz Borek – Edukator Kieleckiego Parku Technologicznego,
pani Agnieszka Duda – Dyrektor Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach,
pani Wiktoria Porzucek – Edukator Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach,
pani Beata Antoszewska – Prezes Zarządu Okręgowego Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach,
pani Karolina Kędzierska oraz pani Iza Wierzba – przedstawicielki Straży Miejskiej w Kielcach,
pani Aleksandra Wójcik – pracownik kina „Moskwa” w Kielcach,
pani Karolina Gregorczyk –Specjalista do Spraw Marketingu i Pedagogiki Teatralnej z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach,
pan Jarosław Rybus – Rzecznik Prasowy Grupy Mac S. A.

Decyzją Jury:

I miejsce w konkursie zdobyło Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Robinsona Crusoe w Kielcach  Piotr Kaleta, Bartosz Kubiec, Amelia Zegadło

II miejsce w konkursie zdobyło Przedszkole Samorządowe nr 33 w Kielcach – zespół w składzie: Jakub Pisarek, Robrt Terczyński, Jan Różański

III miejsce w konkursie zdobyło Przedszkole Samorządowe nr 35 w Kielcach – zespół w składzie: Antoni Skoneczny, Michał Niestorowicz, Hanna Łakomiec

Wyróżnienie w konkursie zdobyło Przedszkole Samorządowe nr 43 w Kielcach – zespół w składzie: Michał Nathali, Zuzanna Drozdek, Patrycja Kowalska

Gratulujemy!

I edycja Szkolno-Przedszkolnego Konkursu Techniczno-Ekologicznego: „Budowanie przez kodowanie z Jedynką” została objęta patronatem medialnym przez „Echo Dnia” oraz „Radio Kielce”.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, NAUCZYCIELOM, CZŁONKOM JURY ORAZ SPONSOROM ZA UDZIAŁ W NASZYM KONKURSIE.

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu w przyszłym roku.

Marta Okopień
Iwona Kościelecka