Podziękowanie

Podziękowanie dla Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach za wkład w realizację zadań w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na terenie miasta Kielce.
            Nasza placówka uczestniczy w realizacji GPPPwR od 10 lat. W tym czasie aktywnie włączaliśmy się w Kampanię „Biała Wstążka”. Od 2017 roku w dniach 1-19 listopada przeprowadzamy Kampanię „Pomarańczowa Wstążka” – 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, w którą zaangażowana jest cała społeczność szkolna. Specjaliści instytucji wspierających działania szkoły, wychowawcy, pedagog szkolny przeprowadzają zajęcia profilaktyczno-wychowawcze dotyczące przemocy, szacunku i praw dziecka, uczniowie klas I-III wykonują prace plastyczne.

Beata Smagór – pedagog szkolny,
członek I Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego