Przedszkolaki razem z nami świętują Boże Narodzenie

Sala gimnastyczna w naszej szkole od rana rozbrzmiewała radością i promieniowała uśmiechami wyjątkowych gości. Na nasze zaproszenie, 20 grudnia 2019 r. o godz. 9.50 odpowiedzieli: ks. Prałat Jan Iłczyk – Proboszcz Parafii Świętego Józefa Robotnika, p. Eryk Wilkoński – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej – Bocianek oraz p. Paweł Kubicki – Zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej – Bocianek oraz p. Artur Pękala – Przewodniczący Rady Rodziców. Szczególnie ciepło i serdecznie powitaliśmy w naszych progach Dyrekcje, Wychowawców i Dzieci z następujących przedszkoli: Przedszkole Samorządowe nr 32, Przedszkole Samorządowe nr 6, Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a’ Paulo im. s. Róży Okęckiej, Przedszkole Niepubliczne AQQ.

Razem obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu Rodziców, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. W roli Anioła Gabriela i Anioła Pokoju wystąpiły wychowawczynie klas trzecich p. Małgorzata Kasza oraz p. Iwona Kościelecka. Prześliczną Matką Bożą okazała się wychowawczyni klasy 4B – p. Krystyna Banasik. Na scenie towarzyszył jej św. Józef czyli p. Patryk Kozieł – wychowawca klasy 5a. Nie byłoby jasełek bez Trzech Królów a zostali nimi: p. Dariusz Zagoździński – tata Alicji z kl. 3a, p. Konrad Otwinowski – tata Patrycji z kl. 3b oraz p. Marcin Kożuch – tata Kingi z kl. 3a. Wyjątkowymi talentami tanecznymi i aktorskimi wykazali się uczniowie klasy 5b: Gabriela Adler, Gabriela Barucha, Zuzanna Bińkowska, Małgorzata Cedro, Patrycja Dziewit, Aleksandra Gałecka, Maja Górecka, Anna Januchta, Katarzyna Kołcz, Nadia Matuska, Michał Mech, Karolina Plech, Marta Podraza, Malwina Religa i Zofia Riabcew.

Trzecioklasiści zatańczyli do wesołej pastorałki a chór szkolny pod kierunkiem p. Elżbiety Litwinek przygotował piękną oprawę muzyczną tej uroczystości.

Nasze serca podbiły przedszkolaki, które śpiewały, klaskały, i tupały w rytm utworów muzycznych. Porwały wszystkich zgromadzonych swoim dziecięcym entuzjazmem i żywiołowością. Brawo przedszkolaki!!!

Po przedstawieniu Pani Dyrektor – Żaneta Szczepaniak, łamiąc się opłatkiem złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Przedszkolaki obdarowaliśmy balonikami oraz pamiątkowymi choinkami własnoręcznie wykonanymi przez uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.

s. Faustyna Czajkowska