Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

sp1
jedynka
W dniu 01 czerwca 2009r. w ,Szkole Podstawowej Nr 1 w Kielcach odbył się cykl imprez sportowo- rekreacyjnych pod hasłem „ Dzień bez komputera i telewizora”.
Dla klas czwartych i piątych przygotowano „Quiz  sportowo- ortograficzny” polegający na ciekawym połączeniu konkurencji sprawnościowych z zadaniami ortograficznymi .” Organizacja tej imprezy oparta była o współpracę nauczycieli różnych specjalności: wychowania fizycznego, języka polskiego, muzyki i plastyki.
    Główne cele imprez to:
- propagowanie zdrowego stylu i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu bez komputera i telewizora,
- utrwalanie zasad poprawnej pisowni na wesoło, podczas gier i zabaw ruchowych.
Program był bardzo urozmaicony i zawierał m.in.: konkurs na plakat pt. „Aktywny wypoczynek bez komputera  i telewizora”, tory przeszkód, którego elementem było napisanie poprawnie „trudnego” wyrazu, oraz dyktando  w którym o możliwości skorzystania ze słownika ortograficznego decydowała ilość celnych rzutów do kosza pozostałej części drużyny. W przerwie między konkurencjami można było podziwiać występy szkolnego zespołu tanecznego. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami.
Cele  zostały osiągnięte, dzieci z zapałem i radością przystąpiły do uczestnictwa w zawodach.  Wszyscy czekają na kolejny „Quiz” w przyszłym roku.

sp1
webmaster: stepiend@wp.pl