Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

sp1
jedynka

W dniu 21 kwietnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Eliminacje do konkursu oraz przygotowanie uczestników przeprowadzono w ramach zajęć Koła Małych Form Teatralnych, działającego przy szkole 10 lat, a które prowadzą panie: Małgorzata Kasza i Regina Szczygielska. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Szczepański z kl. I c – wych. Małgorzata Kasza, Anna Kończak z kl. II d – wych. Małgorzata Rębiś oraz Julia Szota z kl. III b – wych. Regina Szczygielska. Julia zdobyła III miejsce, recytując wiersz pt. ,,Kwoka”, a wszyscy otrzymali dyplomy i upominki. Interpretacja wiersza pt. ,,Rycerz Krzykalski” przez pierwszoklasistę Jakuba oraz utworu ,,Kłamczucha” w wykonaniu Ani z kl. drugiej również bardzo się podobała publiczności, cała trójka została doceniona gromkimi oklaskami.

sp1
webmaster: stepiend@wp.pl