Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

sp1
jedynka
28 listopada 2008 r obchodzono Jubileusz 30 –lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica na kieleckim osiedlu ,,Bocianek”. Uczniowie z klas od ,,0” do VI pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczysty program artystyczny, który zawierał wiersze, piosenki i tańce. Treści – od poważnych do żartobliwych – nawiązywały do życia szkoły w minionym i aktualnym czasie. Na tle pięknej dekoracji z wymownym napisem ,,30 LAT MINĘŁO...” uczniowie prezentowali swe talenty wokalne, taneczne i teatralne. Prezentacja multimedialna była doskonałym pomysłem na pokazanie osiągnięć szkoły i uzupełnienie występów dzieci.
Po oficjalnej I części zaproszeni goście udali się do świetlicy szkolnej na II część uroczystości połączonej ze wspaniałym poczęstunkiem. Była to prawdziwa uczta dla podniebienia i oczu. Były spotkania po latach, z byłymi pracownikami i absolwentami szkoły, wspomnienia i rozmowy. Mimo, iż niektórzy od wielu lat nie uczestniczą w czynnym życiu szkoły to nadal uważają ,,Jedynkę” za swoją szkołę, do której przy okazji jubileuszu chętnie wrócili.
W niedzielę 30 listopada, w kościele p.w. Św. Józefa Robotnika odbyła się uroczysta msza święta w intencji całej społeczności naszej szkoły i nieżyjących już jej pracowników. Obecni na niej byli przedstawiciele uczniów z pocztem sztandarowym, Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy księgowości i rodzice.

Pozostaje nam czekać do następnego jubileuszu.

30-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica

sp1