W ramach współpracy z parafialnym Caritas, po raz kolejny niektóre osoby z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKI” odważnie (pomimo wciąż trwającej pandemii ) i z wielkim sercem, za zgodą i wsparciem swoich rodziców, włączyły się w szlachetną akcję „Święta godne, a nie głodne”.
Zadaniem naszych wolontariuszy wraz z ich opiekunem było dostarczenie kilkunastu przygotowanych wcześniej, świątecznych paczek żywnościowych z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, do najbardziej potrzebujących rodzin i osób żyjących samotnie na terenie par. św. Józefa Robotnika w Kielcach.
I tym razem nie obyło się oczywiście bez wzruszeń, wielkiej wdzięczności i radości ze strony osób obdarowanych świąteczną paczką (na zdjęciach nie da się tego wszystkiego utrwalić).
Warto wyjść naprzeciw bardziej potrzebującym, którym jest trudniej niż nam.
Dziękujemy naszym dzielnym Wolontariuszom w „maseczkach” z odważnym i wrażliwym sercem dla ubogich.
Ks. Konrad Walerczak
dkn Michał Segiet