Mamy czytają nam o misjach

Głośne czytanie książek dzieciom wspiera ich rozwój na wielu płaszczyznach. Służy rozbudzaniu wyobraźni dziecka, empatii, ćwiczy koncentrację i pamięć a to ułatwia naukę.

Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 1a oraz klasy 2b. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały jak mamy czytają dla nich książkę o świętych, którzy wspierali misje.

Pani Klaudia Gola – mama Marcina i Szymona oraz pani Honorata Mieszczankowska – mama Poli, z aktorskim talentem i ogromnym poświęceniem przybliżały uczniom postacie wielkich patronów misji.

Po lekturze był czas na pogadankę, interaktywną katechezę przy tablicy multimedialnej i wspólne zdjęcie. Dzieci, na kolorowych kartkach papieru odrysowały swoją otwartą, gotową do niesienia pomocy dłoń.

Książka „Ze świętymi na misjach” ks. Zbigniewa Sobolewskiego została przekazana na potrzeby pracowni katechetycznej przez panią Kingę Kozieł – wychowawczynię klasy 2b. Misyjna lektura książki, dzięki staraniom pani Kingi Kozieł oraz dzięki talentom lektorskim naszych mam – pani Klaudii Goli i pani Honoraty Mieszczankowskiej na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Dziękujemy!

s. Faustyna Monika Czajkowska