Klasa 1c na warsztatach kulinarnych w pizzerii „Uno”

W ramach zapoznawania się z różnymi zawodami uczniowie klas I c udali się do pizzerii „Uno” w Kielcach. Właścicielem pizzerii jest pan Łukasz, uczestnik programu „Mam Talent”, gdzie wystąpił z pokazem pizza freestyle. Na początku zajęć pan Łukasz zapoznał dzieci z historią kuchni włoskiej. Następnie dzieci miały okazję zapoznać się z pracą kucharza w pizzerii. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy, wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze.  Na stanowiskach pracy przygotowano wcześniej ciasto, podkładki oraz przeróżne składniki. Każdy mógł skomponować swoją wyjątkową pizzę. Wyglądały cudownie, a jeszcze lepiej smakowały! Uczniowie mieli też okazję obejrzeć pokaz pizza freestyle w wykonaniu pana Łukasza oraz samemu spróbować kręcić ciastem. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom „Małego Pizzaiolo”.

Wychowawca klasy 1c
Maria Litwinek