Dzień Bezpiecznego Internetu w 8a

Dnia 07.02.2024r. uczniowie klasy 8a wzięli udział w lekcji online „ Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić?” organizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer. Saferinternet.pl to projekt, którego celem jest odnoszenie kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest ślad cyfrowy, na co zwrócić uwagę aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych i gier. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyczyni się do bezpieczniejszego posługiwać się Internetem przez młodzież.

Anna Mazur