Zabawy z kodowaniem w klasie 3b

Kodowanie to sposób nauki podstaw programowania, zrozumiały i atrakcyjny dla młodszych uczniów. Celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz zrozumienia podstawowych koncepcji informatycznych. Uczniowie klasy 3b z wielkim zainteresowaniem wzięli udział w zajęciach, które łączyły ze sobą elementy kodowania oraz dwujęzyczności. Współpracując ze sobą kodowały trasę Genibotów do kart, przedstawiających zdrowy tryb życia. Zadanie zawierało elementy grywalizacji co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia. Dzieci aktywnie dążyły do osobistego oraz zespołowego mistrzostwa.

Do realizacji zajęć zostały wykorzystane sprzęty zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości – aparat fotograficzny, Geniboty wraz z matą do kodowania.

Marta Okopień