ARTYSTYCZNE FORMY RUCHU

Innowacja pedagogiczna o charakterze metodyczno-programowym dla klas III-VIII. Program przeznaczony jest do realizacji  w szkole podstawowej. Program zawiera elementy edukacji motoryczno-tanecznej i motoryczno-ruchowej.

Zajęcia gimnastyczno – taneczne służą wszechstronnemu rozwojowi osobowości człowieka. Głównym zadaniem tych ćwiczeń jest podniesienie sprawności fizycznej, utanecznienie ćwiczących, a także rozwijanie wrażliwości na piękno i estetykę ruchu. W programie zajęć: ćwiczenie kształtujące: ćwiczenie ramion, nóg, tułowia, głowy i szyi oraz ćwiczenia kształtujące postawę, ćwiczenia gibkościowe, połączenia gimnastyczno – taneczne, łączenie poznanych figur w układy choreograficzne , próby generalne w kostiumach, udział w występach. Poprzez program chcemy także zwiększyć liczbę godzin zajęć ruchowych dzieciom oraz pokazać „zdrowy sposób” na życie przez aktywne spędzanie czasu wolnego.

Artystyczne Formy Ruchu w choreografii ; „Uratowani”  z okazji Świąt Wielkanocnych.

Realizacja:
mgr Ewa Nowak