Dzień Kota w świetlicy SP1

Wszystkie koty na świecie obchodziły po raz kolejny w dniu 17 lutego 2023 swoje święto – Światowy Dzień Kota. Wraz z mruczkami świętowali także ich miłośnicy, których nie zabrakło wśród nauczycieli i uczniów naszej Szkoły.

W tym dniu uczniowie klas I-III mogli przebrać się za kota lub mogli przynieść maskotkę kota. W każdej klasie odbyły się wybory najfajniejszego „kota”. Dzieci chętnie wzięły udział w zabawie.

Został ogłoszony Świetlicowy Konkurs plastyczny „Kot moim Przyjacielem”. Wpłynęło mnóstwo wspaniałych prac, które zostały wywieszone w naszej małej galerii w sali nr 6. Zapraszamy do oglądania! Wyniki ogłoszą organizatorki konkursu: p. Agnieszka Siwek i p. Klaudia Gola.

Świetlica SP1, Mały Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka” zbierały suchą i mokrą karmę dla zwierząt, kocyki i inne gadżety. Otrzymaliśmy bardzo dużo darów dla kotów, dlatego przekazaliśmy je Stowarzyszeniu Kocie sprawy – Koneckie.

Pozostała karma dla psów zostanie przekazana do Schroniska dla Zwierząt w Rytlowie. Jeśli ktoś ma ochotę, to nadal prowadzimy zbiórkę do 24.03.20023r.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc i zachęcamy do udziału w akcji.

Organizatorzy:
Świetlica szkolna SP1
Mały Samorząd Szkolny
Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”