Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej

Uczniowie klas trzecich przygotowują się do przyjęcia po raz pierwszy dwóch sakramentów – sakramentu pokuty i Eucharystii. Od września biorą udział w licznych przedsięwzięciach i działaniach związanych z tym wydarzeniem.

Razem z rodzicami złożyli Deklaracje Komunijne w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, uczestniczyli w wyjazdach komunijnych: do Częstochowy, na Święty Krzyż i do Krakowa. Przeżywali poświęcenie różańców komunijnych, modlitewników i medalików. Uczęszczali na spotkania komunijne podczas, których pogłębiali wiedzę i formację religijną. W październiku modlili się podczas nabożeństw różańcowych a w adwencie podczas rorat. Dzieci wzięły także udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Adwentowa Matka Boża” – drugie miejsce w konkursowej rywalizacji zajął uczeń klasy 3a – Filip Łabuz. Odbyły się także adwentowe rekolekcje dla dzieci. Trzecioklasiści przygotowują swoje komunijne stroje – alby, które zostały już zamówione.

Uczniom klas trzecich i ich rodzicom życzymy wytrwałości, entuzjazmu i radości w dalszej drodze na spotkanie z Jezusem!

s. Faustyna Czajkowska